1. PREVENCE
Stomatologická prevence je základem v předcházení všech problémů a onemocnění v dutině ústní. Každý pojištěný pacient má nárok na 2 preventivní prohlídky v roce.

Prohlídka zahrnuje kontrolu všech zubů a jejich závěsného aparátu. Součástí prohlídky je
i onkologické vyšetření sliznic dutiny ústní.

Naučíme vás se o vaše zuby starat a zachovat si je zdravé. Trvalá výchova ke správné ústní hygieně je ve stomatologii vůbec největší službou, kterou právě lékař nebo dentální hygienistka pacientům poskytuje. 

Navštěvujte nás pravidelně. Nečekejte, až vás začnou zuby bolet.


2. ZÁCHOVNÁ STOMATOLOGIE
Nejčastější onemocnění dutiny ústní je zubní kaz. Ošetření zubního kazu spočívá v odstranění zkažené části zubu nebo nevyhovující zubní výplně v lokální anestezii a nahrazení defektu výplní.

Používáme 3 druhy výplní.

U dočasných zubů volíme skloionomerní výplně, které mají bílou mléčnou barvu. Jejich hlavní výhodou je uvolňování fluoridů.

U stálých zubů preferujeme kompozitní estetické výplně. Používáme biokompaktibilní materiály bez škodlivého Bisfenolu A.

U větších defektů nebo na endodonticky ošetřeném zubu volíme nepřímé kompozitní výplně zhotovené v laboratoři (kompozitní onlay, overaly).

Nejstarším zubním výplňovým materiálem je amalgám. Nevýhodou amalgámové výplně je kovový vzhled. Tato výplň je hrazena  zdravotní pojišťovnou. V naší ordinaci používáme pouze kvalitní kapsovaný amalgám.

3. ENDODONCIE
Endodontické ošetření zubů je nezbytné, pokud bakterie zubního kazu proniknou do zubní dřeně a způsobí zánět nebo odumření zubní dřeně (nervověcévní svazek). Tento zánět se projevuje bolestmi různé intenzity a charakteru.

Samotné ošetření spočívá v důkladném pročištění kořenových kanálků, desinfekce a následně jejich hermetickém zaplnění. Takto utěsněný kanálek zabrání dalšímu průniku bakterií ze zubu do kosti, a tedy zánětu kosti okolo špičky kořene zubu (zubní váček).

Endodontické ošetření je nutné provádět pomocí zvětšení a s absolutním zajištěním suchého pole. V naší ordinaci provádíme endodontické ošetření s lupovými brýlemi a suché pole zajištujeme pomocí kofferdamu.

Endodonticky ošetřené zuby 24, 25.

4. PROTETIKA
Protetická stomatologie dokáže nahradit ztracené části zubů, celé zuby, skupiny zubů nebo všechny zuby.

Většinu protetických prací zhotovujeme ve vlastní laboratoři.

Nabízíme kompozitní onlaye, overlaye, metalokeramické korunky, můstky, celokeramické korunky, snímatelné náhrady částečné a celkové.

5. DĚTSKÁ STOMATOLOGIE
Péči u dětských pacientů zahajujeme hned po prořezání prvních zoubků. Malý pacient by měl navštívit zubního lékaře již v jednom roce a dále nás navštěvovat při preventivních prohlídkách dvakrát ročně. Pravidelné návštěvy vybudují důvěru mezi lékařem a dítětem, zajistí sledování vývoje chrupu a včasné rozpoznání zubního kazu, odstranění zlozvyků.

Zubní hygiena je u dětí obtížná, proto klademe i velký důraz na stravovací návyky dětí a omezení cukru ve stravě.

6. STOMATOCHIRURGIE
Provádíme jednodušší chirurgické zákroky jako extrakce zubů, incize, šití rozsáhlejších extrakčních ran. Komplikované chirurgické výkony odesíláme ke stomatochirurgickým specialistům

7. PARODONTOLOGIE
Parodontologie se zabývá onemocněním závěsného aparátu zubů. Zubní plak, který způsobuje tvorbu zubního kazu, nepříznivě působí i na dáseň. Dojde k jejímu zvýšenému prokrvení a zbytnění, což jsou známky zánětu dásně (gingivitis). Pokud se zánět dásně neléčí, přechází v zánět celého závěsného aparátu zubů (parodontózu) a následné viklavosti a ztrátě zubů. Prvotní fází léčby parodontózy je naučit pacienty si čistit správně zuby, proto našim pacientům doporučujeme pravidelné návštěvy dentální hygienistky.
Středně těžké a těžké parodontitidy odesíláme na specializované parodontologické pracoviště.
8. RTG Vyšetření
Ortopantonogram (OPG) je důležitou součástí vyšetření. Toto rtg vyšetření zobrazuje všechny zuby, čelisti a čelistní dutiny. Získáme přehled o zubních kazech, periapikálních nálezech, neprořezaných zubech, o stavu alveolární kosti, o zlomeninách, cystách a dalších patologií.

Intraorální rtg
Skusové snímky nám umožňují detekovat  počínající mezizubní kazy a jsou součástí preventivní prohlídky. Paralelní snímky zobrazují detailně jednotlivé zuby, zhotovujeme nejčastěji v endodoncii


9. BĚLENÍ ZUBŮ
Již po prořezání se v zubech usazují pigmenty, které jsou obsažené v potravinách a nápojích. Tyto pigmenty způsobují tmavnutí odstínu zubů.

Bělení je proces, při kterém dochází k projasnění a zesvětlení barvy vašich zubů. Děje se tak rozkladem usazených pigmentů na menší molekuly.

Všechny bělící prostředky jsou na bázi peroxidu. K dostání jsou přípravky s obsahem peroxidu vodíku (komerční a levnější, méně šetrné) a nebo karbamidperoxidu (bezpečné, ale dražší). V naší ordinaci používáme pouze karbamidperoxidové přípravky.

Nabízíme vám domácí bělení, kdy vám zhotovíme individuální nosiče, do níž se aplikuje bělící gel s účinnou peroxidovou složkou. Doba bělení je individuální, závisí na stupni zbarvení vašich zubů. Většinou trvá 1-2 týdny.

V naši ordinaci nabízíme i ordinační bělení, ale pro dosažení dlouhodobého efektu ho většinou kombinujeme s domácím bělením.